Cukrownia Żnin
image

EU Prize for Contemporary Architecture

Cukrownia Żnin nominowana do EU Mies Award 2022, najważniejszej europejskiej nagrody architektonicznej!

rust accent

Cukrownia Żnin jest jak prawdziwe miasto w mieście. Obiekt, w którym odnajdziesz i ducha dawnej fabryki, i historyczne pamiątki, i nowoczesne rozwiązania, które tworzą klimat sprzyjający relaksowi. Przestrzeń wypoczynku i spotkań, pełna ciekawych miejsc do odkrycia i niezwykłych smaków do kosztowania. 

MIASTO

Cukrownia Żnin to 35 hektarów przestrzeni, na której odrestaurowaliśmy budynki XIX-wiecznej fabryki, dając jej drugie życie w postaci centrum konferencyjno-wypoczynkowego. Tworzyliśmy je w oparciu o ideę „miasta w mieście”. Dlatego w tej postindustrialnej enklawie nad brzegiem jeziora znajdziesz wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu, m.in.: dwa budynki hotelowe, sale konferencyjne, restauracje, bary, własny browar, kino, SPA czy park wodny.

rust accent

Park industrialny z misją

Cukrownia Żnin to dzisiaj Park industrialny, który realizuje również misję przywrócenia tego terenu lokalnej społeczności. Doceniła to „Rzeczpospolita”, przyznając nam nagrodę REAL ESTATE IMPACTOR 2020: za uratowanie cukrowni, stworzenie miejsc pracy oraz ciekawej oferty rozrywkowej.

PRACA I RELAKS

LOKALNY WKŁAD

Niezwykłe detale

Stworzyliśmy miejsce nietuzinkowe, w którym wypoczniesz, zrelaksujesz się i odkryjesz ciekawe pofabryczne detale. Nie musisz trzymać się sztywnych ram. Być może na spotkanie z przyjaciółmi dotrzesz gigantyczną zjeżdżalnią, zaczynającą się na czwartym piętrze w budynku Fabryka I?

rust accent
image

Wypoczynek w niezwykłym otoczeniu, w świetnej lokalizacji, nad jeziorem, w komfortowych pokojach – w Cukrowni Żnin dbamy o to, aby spełnić oczekiwania naszych Gości. Oczekiwania, które nie ograniczają się tylko do wygodnego noclegu i doskonałej kuchni. Stworzyliśmy miejsce, w którym pobyt jest prawdziwą przygodą, niezapomnianym doświadczeniem, połączeniem odkrywania historii dawnej fabryki i współczesnych smaków. Zrelaksujesz się tu w parku wodnym, odprężysz w doskonałym SPA lub na łonie natury, nad przepięknym jeziorem, na przykład w nietypowych kontenerach. Wypoczynek niejedno ma imię…

LABORATORIUM

Tworząc „miasto w mieście” zadbaliśmy także o strefę rozrywki, wierząc, że każdy potrzebuje czasem chwili wytchnienia. Znajdziesz tu przestrzeń do uprawiania sportów wodnych – na basenie lub na jeziorze. Odkryjesz ducha rywalizacji w naszej kręgielni, obejrzysz film w Burakinie – sali kinowej mieszczącej się w… silosie. Skosztujesz warzonych na miejscu piw albo doskonałej kuchni naszych restauracji. W naszym mieście nie można się nudzić.

rust accent

Kombinat kultury

Niepowtarzalny klimat dawnej fabryki cukru, stylowe przestrzenie z częściowo zachowanymi elementami starego zakładu i nowoczesnym wyposażeniem sprzyjają organizacji zarówno dużych, jak i kameralnych wydarzeń kulturalnych: koncertów, występów kabaretów, spektakli teatralnych, itd.

Eventy na 1200 osób

Doskonała organizacja

Smaki fabryki cukru

Poznaj naszą wyjątkową ofertę kulinarną: kilka doskonałych restauracji, własny browar, siedem stylowych barów i kawiarni – zarówno całorocznych, jak i sezonowych. Skosztuj wybornych propozycji kulinarnych i przekonaj się, że w Cukrowni Żnin króluje nie tylko słodki, ale wszystkie smaki.