Cukrownia Żnin
rust accent

Pozbądź się bólu i ograniczeń w swoim ciele! Arche Holistic Clinic to miejsce, którego misją jest redukcja bólu, zniesienie ograniczeń ruchowych, przywrócenie sprawności fizycznej oraz poprawa samopoczucia.

INNOWACYJNE PODEJŚCIE

Skorzystaj z pomocy naszego specjlalisty, aby znaleźć przyczynę bólu oraz dobrać odpowiednią terapię. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie i holistycznie. Opracowaliśmy propozycje zabiegów zarówno dla osób, które potrzebują pomocy specjalistycznej jak i tych, którzy chcą poprawić jakość swojego życia.

Oferta kliniki

Wśród naszych propozycji znajdziesz:

  • terapię indywidualną przeznaczoną głównie dla osób, które borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, stawów czy głowy. Świetnie sprawdza się w leczeniu rwy kulszowej, napięciowego bólu głowy czy łokcia tenisisty. To opcja nie tylko dla tych ze sportowymi urazami, ale również dla osób odczuwających negatywny efekt codziennej pracy czy braku aktywności fizycznej. 
  • kinesiotaping, czyli tak zwane plastrowanie to świetny sposób terapii dla tych, którzy chcą szybko wrócić do formy po przebytych urazach, przeciążeniach i ograniczeniach ruchowych.

Na czym polegają zabiegi?

Terapia indywidualna poprzedzona jest szczegółowym wywiadem i badaniem. W ich oparciu nasz specjalista dobierze technikę idealnie pasującą do twoich potrzeb:

  • terapia manualna - zabiegi wykonywane przez fizjoterapeutę przy użyciu rąk, ale również często wspomagane specjalistycznymi narzędziami. Wykorzystywana jest przy leczeniu wszelkich dolegliwości bólowych m.in. przy napięciu mięśni, ograniczeniu w stawach czy deficytach neurologicznych takich jak drętwienie rąk.
  • igłoterapia sucha - nakłuwanie igłą punktów spustowych w celu rozluźnienia napięcia tkanek. Świetnie sprawdza się w leczeniu objawów rwy kulszowej, bolesnego barku czy zespołu łokcia tenisisty. 
  • pinoterapia - polega na stymulowaniu określonych stref i punktów w ciele przy pomocy mosiężnych gwoździ. Ta technika sprawdza się w leczeniu bolów mięśniowo-powięziowych, bólów głowy, terapii blizn czy ograniczenia ruchów w stawach. 

Kinesiotaping czyli tzw. plastrowanie polega na aplikacji specjalistycznej taśmy o unikalnych właściowościach, której zadaniem jest odciążenie układu mięśniowego, więzadłowego i limfatycznego.

image

Jak przygotować się do wizyty?

Na godzinę przed zabiegiem nie spożywaj obfitego posiłku. Zabierz ze sobą luźny, niekrępujący ruchów strój oraz wyniki badań obrazowych takich jak RTG, USG, RM, jeśli zostały wcześniej wykonane.

Poznaj

Bartosz Wincenciak fizjoterapeuta z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem. W 2010 roku ukończył studia licencjackie na kierunku fizjoterapia na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Na tej samej uczelni kontynuował swoje studia magisterskie. 

  • świat fizjoterapii stale się rozwija, dlatego na bieżąco uzupełnia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach. W 2011 ukończył ponad dwuletnie szkolenie z terapii manualnej wg koncepcji Kaltenborn-Evjenth, a ponadto inne specjalistyczne kursy z tego zakresu oraz terapii stawu kolanowego, tkanek miękkich i kinesiology tapingu. 
  • dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniach i w trakcie swojej praktyki nauczył się analizować problemy pacjentów, a co najważniejsze traktować zarówno ich, jak ich wszelkie przypadłości kompleksowo. Według niego tylko takie podejście gwarantuje osiągnięcie pożądanego efektu oraz skrócenie czasu terapii.

BOOK AN APPOINTMENT

Kontakt:

tel. +48 537 207 578